60 miliónov golfistov po celom svete, z toho 8 miliónov v Európe a až pre 70 % všetkých ciest za golfom sa hľadá nová destinácia na golfovú dovolenku. Golfisti minú o 120 % viac za deň ako priemerný turista.

Medzinárodný veľtrh cestovania za golfom (International Golf Travel Market – IGTM), popredné podujatie cestovania za golfom, vstupuje do 22. ročníka po rebrandingu s novým organizačným tímom spoločnosti Reed Travel Exhibitions. Na veľtrhu sa stretáva viac ako 500 cestovných agentúr, ktoré ponúkajú cestovanie za golfom a o niečo nižší počet spoločností, ktoré sa zaujímajú práve o tento druh cestovania. Veľtrhu sa zúčastňujú aj novinári píšuci o golfe a koná sa každý rok v inej destinácii. Zúčastnení odborníci na golfový turizmus prichádzajú z viac ako 65 krajín.

Veľtrh sa koná v Marakéši v Maroku od 14. do 17 októbra.

Hovorí Adel Elkafir, CEO Marockého národného úradu pre turizmus, „Vítam konanie IGTM v Marrakéší; Golf je u nás viac ako len šport alebo aktivita – je to zážitok. V súčasnosti sa v Maroku hrá na viac ako 40 golfových ihriskách od Stredozemného po Atlantické pobrežie v pozadí s pohorím Atlasu“.

Ďalšie informácie:
www.igtmarket.com

photography wp theme